2020 07 31 aJak již možná někteří z Vás vědí, během uplynulých měsíců jsme rozhodně nezaháleli. Kromě dalších novinek, které budeme postupně představovat, se nám podařilo navázat spolupráci s klubem FBC Plzeň. Postavíme se tak po boku jejich partnerských oddílů Tatran Střešovice, Fbc Jiskra Domažlice a Go-Go Horšovský Týn, kteří již na spolupráci s FBC Plzeň pilně pracují. Věříme však, že díky přívětivé dojezdové vzdálenosti a dlouhodobě dobrým vztahům se nám podaří povýšit naše partnerství na vyšší level. Na to, jak bude vzájemná spolupráce probíhat, čím bude v regionu výjimečná, a jaké jsou očekávání na obou stranách jsme se zeptali hlavních aktérů ...

 

Jaromír Täuber, šéftrenér FbC Plzeň:
,,Předně chci poděkovat Rokycanům za super jednání. Prakticky od první schůzky jsem věděl, že to klapne. Původním záměrem bylo vytvořit trochu jiný druh spolupráce. To obnáší hlavně provázání sportovních koncepcí obou klubů. Vnímáme, že Rokycany dělají některé věci již delší dobu stejným způsobem a byla by škoda se toho teď vzdát. Zároveň naše florbalová cesta je pevně daná a věříme, že by některé věci od nás mohly Rokycanům pomoci. Stejně tak to ale funguje i na druhou stranu. Dalším bodem je společné vzdělávání, příprava různých témat od obou stran a provázání skrze XPS, za účelem rychlejšího růstu.

Citlivým tématem v rámci jednotlivých partnerství jsou přestupy. Tady se otevírá prostor pro objasnění jakéhosi druhého pilíře naší spolupráce, který jistě zmíní i pověřenější dotazovaní v tomto článku. Ve zkratce tedy chceme nabízet možnost hráčům, kteří mají zájem se dál rozvíjet a zkoušet si jiné soutěže od dorostu výše. Do té doby nám to nedává smysl. Na druhou stranu pak budou mířit naši hráči do rokycanského Áčka. Každý rok vychováváme cca 5-10 hráčů, kteří přecházejí věkem do mužů, a pokud chceme naše áčko směřovat časem k větší profesionalizaci, je logické, že ani zdaleka není místo pro všechny. Těmto klukům chceme nabídnout možnost pravidelně hrát a v tomto důležitém věku nestagnovat. Díky tomu, že budeme v rámci koncepce fungovat jednotně, tak by hráči, kteří se vydají směrem Rokycany - Plzeň nebo Plzeň - Rokycany, neměli mít žádný problém zapadnout."

2020 07 31 bJan Barna, šéftrenér FBC Rokycany:
,,Také bych rád poděkoval klukům z Plzně za vlídné jednání a ochotu spolupracovat. Tento koncept, na kterém pracujeme, pro mne představuje obrovský krok kupředu, jak pro náš klub, tak pro florbal v našem kraji. Po létech soupeření, nevraživosti a handrkování o hráče se zdá, že konečně vstupujeme do fáze spolupráce, sdílení a sjednocování. Věřím, že ze společné koncepce, vize a nálady budou obě strany jen získávat a podaří se nám posunout zase o krok dál. Právě tento první pilíř, zaměřený na vzdělávání ve společné koncepci s příměsí originálních myšlenek každého jednotlivého klubu, vidím jako odrazový můstek naší práce.   

Jak již psal Jarda, druhým pilířem našeho partnerství je kooperace na úrovni A týmů. Po uplynulých sezónách, kdy náš A tým balancoval na hraně sestupu z Divize, budou mladíci z Plzně obrovskou vzpruhou a doufám, že i z pohledu FbC Plzeň pomohou nabité zápasové zkušenosti a odehraný čas posunout tým do 1. ligy.   

Závěrem bych rád řekl, že sdílení knowhow a chuť spolupracovat nejsou v našem světě stále ještě samozřejmostí a proto si Vážím všech, kteří se touto cestou mají chuť vydat."

Libor Strejček, prezident klubu FbC Plzeň:
,,Jednotlivé segmenty naší nové spolupráce zde již perfektně vystihli Jarda Täuber s Honzou Barnou. Právě tito dva zkušení matadoři budou hlavními zástupci obou klubů v realizaci jednotlivých kroků spolupráce. Věřím, že nastávající sezóna posune oba kluby o krok dál nejen ve sportovní stránce, ale i té metodické a organizační. Děkuji všem aktérům za dosavadní velké nasazení a otevřenost při jednotlivých jednáních​.

Tomáš Oliverius, trenér mužského A týmu FbCPlzeň:
,,Pro náš A tým je to veliký přínos. Máme mladý tým a kluci potřebují sbírat zápasové zkušenosti, co nejvíce to jde, takže jsme za každý zápas navíc rádi. Než aby hráči u nás seděli na lavičce, mohou se vyhrát v Rokycanech a bude pro ně snazší návrat například po zranění nebo při delší herní pauze. Z mého pohledu ideální příležitost jak se posouvat výš.​"

Prvním společným počinem je víkendová účast na turnaji Memoriál Petra Adlera ve Strakonicích, kde náš A-tým doplnili kluci z FBC Plzeň.
Více info se dozvíte v průběhu víkendu. 

Na tuto spolupráci se velice těšíme!