Ve čtvrtek 1.května 2014 se konal již druhý ročník "Prvomájového pochoďáku". Tentokrát naše kroky vedly z Kařízka, kam jsme dojeli společně vlakem, do Strašic do restaurace Berten, již tradičního cíle našich cest.

 

 

Největší změnou oproti loňskému roku bylo počasí. Kdo byl na prvním ročníku, kde po většinu cesty panovaly mlhy, jistě potvrdí, že letos jsme měli počasí jak na objednávku.

Sraz účastníků byl před devátou hodinou na rokycanském vlakovém nádraží. Vlakem jsme se přesunuli do Kařízka, kde na nás čekali poslední účastníci pochoďáku. Pak už nezbývalo, než vyrazit na cestu. Čekalo nás přes 11 kilometrů chůze.

Celkem nás z Kařízku vyrazilo 52, z toho 3 účastníci se vezli v kočárcích. Nejmladší účastnici, Terezce Anýžové, bylo pouhých 313 dní. Doprovod nám dělali i 4 psi. První část cesty do Cheznovic vedla z velké části po silnici. Ačkoliv provoz nebyl zrovna sváteční, řidiči byli chápaví a někteří nás i přátelskými gesty zdravili. Z Cheznovic pak teprve začal ten pravý pochoďák.

 

Za brodem se před námi otevřela romantická lesní cesta. Nálada byla skvělá, podpořena i nádherným počasím. Nožičky nikoho nebolely, a tak jsme si mohli naplno užívat krásného prostředí strašických lesů. A když jsme se konečně přehoupli přes nejvyšší bod trasy, bylo již všem jasné, že naše cesta se blíží k cíli. Nejlehčí úsek pak pro většinu jistě byl přes samotné Strašice, kdy se každý viděl s nějakou vytouženou odměnou. Pro někoho to byly špekáčky, pro jiného točená Kofola, pro dospělé pak pivo.

 

 

Pozvánky na domácí zápasy

Kalendář akcí

Banner

Facebook

Banner

Partneři klubu

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner