Historie florbalu v Rokycanech sahá až do roku 1997. První florbalový oddíl vzniká pod hlavičkou Tělocvičné jednoty Sokol Rokycany. První registrace oddílu florbalu Tělocvičné jednoty Sokol Rokycany do odboru sportu ČOS je datována právě k roku 1997. To byl první krok k dlouholeté tradici rokycanského florbalu....

Rokycanský oddíl florbalu měl hned od svého vzniku mužský tým a žákovský tým, který se však florbalu věnoval jen okrajově v rámci cvičebních hodin všestrannosti. Mužský tým byla zpočátku spíše parta mladých chlapců okolo 17-ti let, kteří se pokoušeli hrát florbal v tělocvičně Základní školy T.G.Masaryka Rokycany. Mimochodem, paní ředitelka ZŠ T.G.Masaryka Rokycany byla jediná, která dokázala sebrat odvahu a pustit teenagery do své tělocvičny téměř bez jakéhokoliv dohledu. Zato jí i s odstupem mnoha let patří velký dík. Na první ligovou sezónu se však v Rokycanech čekalo až do roku 1999. Tým mužů FBC Rokycany Hemmers vstoupil v sezóně 1999/2000 na florbalové kolbiště ve 2. severozápadní lize mužů. Každý začátek je těžký a naplno to platilo i v našem případě. Po úvodních sportovních nezdarech obsadil tým, trochu i se štěstím, třetí místo.

Ligoví florbalisté začali následně předávat své první zkušenosti naší mládeži, a tak se roku 2000 datuje vznik florbalového oddílu starších žáků. Rokycanská jednota tak měla rázem dva zástupce v krajských soutěžích. Muži hrají pod novým názvem TJ Sokol Rokycany svoji druhou sezónu ve 2. severozápadní lize mužů, na starší žáky čeká zápasová premiéra v 1. severozápadní lize starších žáků. Naše úspěchy nebyly v sezóně 2000/2001 zrovna nejlepší. Muži doplácejí na úzký kádr svého týmu a končí na 6. místě, na výsledcích starších žáků se projevují nezkušenosti jak hráčů, tak i trenérů, a týmu patří po sezóně 9. příčka. Po tomto nepříliš vydařeném ročníku nastupuje k týmu mužů historicky první trenér florbalu v Rokycanech, pan Vladimír Berka. Týmu starších žáků se ujímá duo Petr Anýž a Jiří Vlček. Stalo se tak na jaře roku 2001. Tým mužů však ani po nevydařené sezóně nepřerušuje tréninky, a to ani přes prázdninovou uzavírku tělocvičny, a připravuje se na další sezónu. Nejneoblíbenějším místem letní přípravy se jednoznačně stává místní vrch Kotel, kde jste mohli po večerech často vídat tuto partičku florbalistů.

Pomalu se začíná blížit úvodní utkání nové sezóny, tentokrát již s letopočtem 2001/2002.  Muži jsou opět připraveni vkročit do 2. severozápadní ligy. Tým starších žáků záhy v sezóně končí. Našemu jedinému zbývajícímu zástupci na české florbalové scéně se naopak daří doslova neuvěřitelně a sbírá jeden bod za druhým. Doslova až do posledního zápasu hraje o postup do 1. severozápadní ligy mužů. Nakonec se však štěstí od našeho týmu odvrátilo a několika zbytečnými porážkami zůstávají brány do vyšší soutěže uzavřeny. Muži si tak alespoň částečně spravili chuť ve Stod Cupu 2002, kde prohráli až ve finále s týmem Sparta Praha. Florbal se postupně dostává do podvědomí nejen rokycanských obyvatel, ale také i místního novinovému deníku, který v průběhu sezóny otiskuje krátká zpravodajství ze zápasů. Oddíl se v průběhu roku rozrostl o tým mladších žáků pod vedením Tomáše Holého a tým starších žákyň, kterých se ujal Radek Orosz. Náš oddíl v tomto roce také navázal spolupráci s TJ Sokol Skvrňany a DDM Stod. Mezi tradiční florbalové akce v Rokycanech se pokoušíme začlenit turnaj ROKYCANY OPEN, bohužel ne natrvalo. Náš oddíl eviduje i první sponzory, kterými byly společnosti Forte Wespa Rokycany, Intertex cs Rokycany a Primalex a.s. Břasy.

Po úspěšném uplynulém ročníku, kdy mužům utekl jen těsně postup do 1. ligy, vstupujeme do sezóny 2002/2003 jako očekávaný favorit na postup. V první čtvrtině se nám tuto roli daří plnit, ale po Vánocích ztrácíme zbytečně body. Účast hráčů na turnajích rapidně klesá a tým mužů nakonec končí na 5. místě. V přípravě na další sezónu se náš oddíl zúčastnil sokolského přeboru ČOS ve florbalu juniorů. Tým žáků vyrazil na turnaj do Berouna, odkud přivezl pohár za 2. místo.

Starší žákyně v průběhu roku vytváří tým juniorek a sehrávají i svá první přátelská utkání s vrstevnicemi z DDM Stod.

Ligové sezóny 2003/2004 se zúčastní tři týmy FbC Sokol Rokycany. Muži "A", muži "B" (tým složený převážně z juniorů) a starší žáci. Mužské "áčko" vede v ligových bojích Petr Anýž. B-tým hraje severozápadní ligu neregistrovaných (SzFbLN) pod vedením Jirky Vlčka. Starší žáci, taktéž pod vedením Jirky Vlčka, sbírají ligové body a šplhají v tabulce soutěže do nejvyšších pater. Na konci sezóny jim patří 2. místo a stali se tak nejúspěšnějším celkem našeho oddílu v této sezóně. Muži "A" skončili na 4. místě, muži "B" obsadili v nadstavbové části celkové 5. místo v SzFbLN. O tým juniorek se v průběhu roku starají trenéři Jaromír Háka, Radek Orosz, Lukáš Orosz a připravují děvčata k velmi očekávanému startu v 1. lize juniorek ČR. Velká je také členská základna mladších žáků. O tu se starají trenéři Karel Zelenka a František Richter.

 

 

Pozvánky na domácí zápasy

Kalendář akcí

Banner

Facebook

Banner

Partneři klubu

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner