Soutěžní ročník 2004/2005 je pro náš oddíl plný novinek. TJ Sokol Rokycany pořizuje v rámci akce "mantinely pro všechny" sadu certifikovaných florbalových  mantinelů. Stáváme se tak druhým západočeským klubem, který vlastní své mantinely, a díky dobré péči slouží našim hráčům dodnes. Dále se podařilo navázat úzkou spolupráci s firmou Salming Czech, která se stává oficiálním partnerem klubu a dodává do oddílu švédské florbalové vybavení značky Salming. Sezóny 2004/2005 se zúčastní hned čtyři týmy oddílu, a to sice starší žáci (severozápadní přebor starších žáků), dorostenci (1. liga dorostenců ČR), juniorky (1. liga junirek ČR) a muži "A" (severozápadní přebor mužů). Starší žáci obsadili celkově čtvrté místo. O tým se po celou sezónu starali Jiří Vlček, Karel Zelenka a František Triner. O jedno z největších překvapení této sezóny se postaral tým dorostenců pod vedením Jiřího Vlčka. Ve svém premiérovém ročníku 1.ligy dorostenců ČR tým udržel krok s florbalovou špičkou v České republice a zachoval si tak prvoligovou příslušnost i pro sezónu 2005/2006. Velký úspěch zaznamenali i muži. Tým vybojoval postup ze 2. místa do severozápadní ligy mužů. Černou kaňkou na výkonech našeho oddílu v sezóně 2004/2005 byl tým juniorek. Děvčata svoji ligovou účast v 1. lize juniorek ČR vůbec nezvládla a obsadila tak poslední místo v tabulce. V roce 2005 došlo dále ke sloučení našeho oddílu s konkurenčním celkem FbC Sharks Rokycany. To mělo za následek především rozšíření členské základny a tím dosažení většího počtu soutěžních družstev.

V sezóně 2005/2006 reprezentujeme rokycanský florbal na palubovkách v téměř celých Čechách, a to zásluhou celků starších žáků FbC Sokol Rokycany a FbC Sharks Rokycany (severozápadní přebor starších žáků), dorostenců (1. liga dorostenců ČR), juniorek (1. liga juniorek ČR), mužů "A" - FbC Sokol Rokycany (severozápadní liga mužů) a nakonec mužů "B" - FbC Sharks Rokycany (severozápadní přebor mužů). Oproti předchozí sezóně se velmi dařilo juniorkám, muži "A" FbC Sokol Rokycany vybojovali postup do Severozápadní ligy mužů.

V dalším ročníku 2006/2007 jsme se rozrostli o družstvo mladších žáků, které se na konci sezóny umístilo na čtvrtém místě v Severozápadní lize mladších žáků, stejné místo obsadili i starší žáci v Severozápadní lize starších žáků. Juniorky pokračovaly v 1. lize juniorek ČR, tentokrát s konečným 8. místem. Junioři v Severozápadní lize juniorů hned ve svém úvodním ročníku předvedli kvalitu a vybojovali díky 3. místu postup do 2. ligy juniorů ČR.

Před sezónou 2007/2008 došlo ke změnám v systému krajských lig a i ke generačnímu posunu hráčů v našich družstvech. Družstvo starších žáků, jediné družstvo v systému krajských soutěží, obsadilo v Lize starších žáků Karlovarského a Plzeňského kraje 5. místo. Dorostenci, kteří po ročním výpadku opět nastoupili do 1. ligy dorostenců ČR, skončili na sedmém místě a udrželi tuto prestižní ligu i pro další soutěžní ročník. Děvčata v 1. lize juniorek obsadila konečné 6. místo. Junioři ve 2. lize juniorů si svými výkony zajistili krásné 4. místo. Týmu mužů unikl postup do 2. ligy až v posledním utkání sezóny, kdy jen remizoval s celkem Mariánských Lázní. Družstvu mužů tak patřilo celkové 2. místo ve 3. lize.

 Další ročník 2008/2009 se zapsal do historie rokycanského florbalu jako jeden s největším počtem našich družstev v soutěžích. Po roční přestávce opět registrujeme mladší žáky, kteří však na své vrstevníky v Lize mladších žáků Karlovarského a Plzeňského kraje nestačili o obsadili 5. místo. Starší žáci v krajské lize obsazují také konečnou 5. příčku. Naši dorostenci v 1. lize v dramatickém závěru sezóny uhájili nesestupové 7. místo a udrželi tak svoji prvoligovou příslušnost. Juniorům se ve 2. lize vedlo hůře a poslední 9. příčka znamenala sestup do 3. ligy. Juniorky si v 1. lize oproti předchozí sezóně opět polepšily a skončily 5. Muži A po dlouhém čekání vybojovali suverénně postup do 2. ligy, když z 18 utkání odešli poraženi pouze v jediném případě. B tým se umístil na 5. místě, ačkoliv v průběhu sezóny okupoval i postupová místa do 3. ligy.

I v sezóně 2009/2010 hájilo barvy rokycanského florbalu 5 mládežnických družstev a 2 celky mužů. Mladší žáci i tentokrát měli oproti svým vrstevníkům nižší kvalitu a skončili na 7. místě v Lize mladších žáků. I starší žáci ve své lize obsadili 7. místo. Dorostenci v 1. lize především vinou malé hráčské základny a špatným přístupem hráčů skončili na posledním 11. místě a sestoupili na krajskou úroveň. Junioři ve 3. lize juniorů skončili na výborném 3. místě. Dívky v 1. lize juniorek skončily po základní části na 3. místě. Svoji účast v osmi-finálové skupině děvčata zakončila celkovým 5. místem. Éru stále se zlepšujících umístění našich dívek však ukončil masivní rozvoj dívčího florbalu ve Slavii VŠ Plzeň, kam byla většina našich děvčat uvolněna, aby mohla dále florbalově růst. Muži A při své premiéře ve 2. lize obsadili 9. místo. B tým dokázal vybojovat postup do 3. ligy.

 

 

Pozvánky na domácí zápasy

Kalendář akcí

Banner

Facebook

Banner

Partneři klubu

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner