V ročníku 2010/2011 ubylo našemu oddílu mnoho družstev. Juniorky pokračovaly ve svých kariérách většinou ve Slavii VŠ Plzeň, sestry Bára Blažková a Terka Blažková zamířily do FBŠ Bohemians Praha. Pod hlavičkou FbC Sokol Rokycany nastupovalo v této sezóně družstvo starších žáků a mužů A, spoluprací s oddílem Cobra Radnice vzniklo družstvo juniorů FbC Cobra Rokycany, B tým mužů nesl označení FbC Profigeo Rokycany B. V Lize starších žáků našim mladíkům stále chyběly zkušenosti a herní kvalita, z čehož pramenilo celkové 9. místo. Junioři vyhráli základní skupinu, v play up o postup do 2. ligy juniorů bohužel nestačili na celek FBC Plzeň B. Rezerva našich mužů skončila na nechvalném 8. místě, což znamenalo opětovný sestup do Karlovarské a Plzeňské ligy mužů. Muži A dosáhli historického úspěchu, a to 4. místa ve 2. lize mužů.

Počet přihlášených družstev do soutěží se nezměnil ani v sezóně 2011/2012. Pouze tým juniorů již dále nepokračoval, novým družstvem pak byli dorostenci. Ti si ve 2. lize dorostenců nedokázali se svými soupeři poradit a obsadili konečné 7. místo. Naše družstvo v Lize starších žáků skončilo v nabyté konkurenci na 9. místě. B-tým mužů po celou sezónu držel střední příčky tabulky a po posledním utkání mu patřila 7. příčka. A tým nedokázal navázat na úspěch z předchozího ročníku a pouze s trochou štěstí uhájil účast ve 2. lize i pro další rok. Celkově tým skončil na 10. místě.

 Ani následující sezóna 2012/2013 nepřinesla jakýkoliv rozmach rokycanského florbalu. Opět jen dvě mládežnická družstva, tentokrát mladší a starší žáci, a již stabilní dva celky mužů. Mladší žáci, kteří poprvé nastoupili do ligových soutěží, dokázali získat pódiová umístění hned na třech turnajích. Tým starších žáků se po předchozích letech odpoutal od posledních příček a skončil na 7. místě. B mužstvo mužů díky druhé polovině soutěže bojovalo o postup do 3. ligy mužů. Po posledním remízovém utkání s celkem FBC Plzeň B bohužel obsadil o jediný bod nepostupovou čtvrtou pozici. U A mužstva pokračovala spíše snaha o udržení 2. ligy než útok na horní příčky tabulky. Účast ve 2. lize i pro sezónu 2013/2014 si naši zajistili až posledním utkáním proti Děčínu.

Konečně po třech letech přišlo toužené rozšíření mládežnických družstev. Ročníku 2013/2014 se za FbC Rokycany zúčastnilo družstvo mladších i starších žáků, dorostenců a tradičně oba celky mužů. Mladší žáci navázali na úspěchy z předchozí sezóny a opět na svých turnajích vybojovali 3 medaile, všechny bronzové. Starší žáci se po přechodných úspěších opět spíše výsledkově trápili a skončili na celkovém 12. místě v lize starších žáků. Dorostenci ve 2. lize dorostenců obsadili 7. příčku. B tým mužů, který nakonec získal dodatečný postup do 3. ligy mužů od řídícího orgánu soutěže, obsadil po odehraném 20. ligovém utkání 11. příčku. Mužské áčko se i v této sezóně drželo jen těsně nad dnem tabulky 2. ligy mužů. Po skončení sezóny obsadil tým 11. místo, což znamenalo v rámci změny systému soutěží přesun našeho celku do Divize.

Postupný rozkvět našeho oddílu pokračoval i v další sezóně 2014/2015. Dokázali jsem stabilizovat žákovská družstva a na první ligové krůčky se začali intenzivně připravovat naši elévové. Mladší žáci pod vedením Karla Zelenky a Jakuba Boháče pokračovali v získávání zkušeností i dalších medailí. V lize starších žáků se však našim příliš nedaří. Po sezóně jim patří až 11. příčka. Dorostenci ve 2. lize předváděli po celý ročník dobré výkony a nakonec obsadili střed tabulky, pěkné 5. místo. Muži B nedokázali držet krok s konkurencí v Regionální lize mužů skončili na sestupovém 11. místě. A tým v Divizi opět začal objevovat kouzlo úspěchu a umístili se na krásné 4. příčce tabulky.

Do ligového ročníku 2015/2016 již naplno startují i naši elévové. Ačkoliv jsou pro ně začátky velmi těžké, dokázali v utkáních okusit i pocit vítězství a získat nejednu medaili. Liga mladších žáků má jediného favorita, a to právě náš celek. Po celou sezónu se drželi ve výkonnostně silnější skupině (koši) a pouze v jediném případě odjížděli z turnaje bez pódiového umístění. Oproti tomu tým starších žáků ve své lize bojoval o body ve slabším koši. V součtu bodů však po sezóně figuroval na hezkém 9. místě. Dorostenci nám odrostli do kategorie juniorů a byli zařazeni pod středočeský region do PH+SČ ligy juniorů. Ani v silné konkurenci se naši neztratili a skončili na nadějném 8. místě. B týmu mužů v Plzeňské lize mužů uniklo pódiové umístění, přesto mohou být hráči se 4. místem jistě spokojeni. A tým dosáhl v Divizi překvapivého úspěchu. Během celé sezóny se na našem kontě body jen hromadily. V celkovém hodnocení se tak naši vyšvihli až na 2. příčku. V průběhu roku se trenérům Martinovi Štvánovi a Janu Barnovi dařilo přilákat k florbalu i více děvčat, spolu s nimi se zúčastnili několika rozvojových turnajů dívek v našem regionu a jsou připraveni na svůj ligový start v další sezóně.

 

 

Pozvánky na domácí zápasy

Kalendář akcí

Banner

Facebook

Banner

Partneři klubu

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner